نماد سایت نمایندگی لنوو lenovo

4 راه افزایش طول عمر باتری و مدت زمان شارژ باتری لپ تاپ لنوو

4 راه افزایش طول عمر باتری لپ تاپ لنوو


برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ لنوو راهکارهای بسیار زیادی وجود دارد اما در این مطلب قصد داریم 4 راه افزایش طول عمر باتری لپ تاپ لنوو که از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار هستند را به شما نشان دهیم تا با رعایت کردن این موارد توانید برای مدت زمان بسیار طولانی از کیفیت بسیار بالای باتری لپ تاپ خود استفاده نمایید.

اگر لپ‌تاپ خود را به تازگی خریداری کرده یا حتی اگر باتری خراب شده لپ تاپ لنوو خود را جدید با یک باتری اصلی و اورجینال تعویض کرده‌اید تمامی مطالبی که در این مقاله آورده شده است می تواند برای شما مفید باشد و به شما کمک می کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن سلامت باتری خود را حفظ نمایید.

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ لنوو

برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ لنوو بهتر است تا تمامی نکاتی که در ادامه گفته می شود را به بهترین شکل ممکن اجرا نمایید تا بتوانید مدت زمان بیشتری به خصوص در مکان هایی که به جریان برق دسترسی ندارید، استفاده نمایید.

کاهش نور صفحه نمایش

بررسی 4 راه افزایش طول عمر باتری لپ تاپ لنوو به این نتیجه رسیدیم که کاهش نور صفحه نمایش می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی راندمان کاری باتری و افزایش میزان شارژدهی آن داشته باشد.

زمانی که نور صفحه نمایش لپ تاپ خود را کاهش می دهید باتری می تواند مدت زمان بیشتری لپ‌تاپ را روشن نگه دارد و همین باعث می شود تا شما نیازی به شارژ مجدد و سریع باتری خود نداشته باشید. این یعنی باتری شما به بهترین شکل ممکن می تواند سلامت و کارایی خود را برای مدت زمان طولانی حفظ نماید.

برای کاهش نور صفحه نمایش لپ تاپ کشور بیشترین انرژی را برای شارژدهی باتری دستگاه شما مصرف می کند و به راحتی می توانید از طریق تنظیمات نرم‌افزاری سیستم عامل خود اقدام نمایید.

در کنار این موضوع شما می توانید از تغییر تنظیمات power setting نیز استفاده نمایید که ممکن است به جای حالت saver برای ذخیره انرژی برای حالت های دیگری مانند بالانس و یا هایپر فرمان قرار گرفته باشد که میزان برق و قدرت بیشتری را مصرف می‌کند و همین موضوع باعث بالارفتن میزان شارژدهی باتری و البته کاهش طول عمر آن خواهد شد.

 

برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ لنوو باتری را از لپ تاپ جدا کنید

هرچند امروزه باتری ها به دلیل کاهش اندازه و ضخامت لپ تاپ ها به صورت چسبیده با دستگاه ها مورد استفاده قرار می‌گیرند اما اگر باتری شما قابلیت جدا شدن از لپ تاپ را داشت بهتر از زمانی که برای مدت طولانی می خواهید از لپ تاپ خود استفاده کنید و آن را به برق مستقیم شهری و اضافه کنید باتری را از لپ تاپ جدا نموده و به صورت کامل و فقط از برق مستقیم برای روشن کردن و شارژدهی لپ تاپ استفاده کنید.

پس از اتمام کار می‌توانید دوباره باتری را به دستگاه متصل نموده و این موضوع می‌تواند یکی از مهمترین عوامل در بررسی 4 راه افزایش طول عمر باتری لپ تاپ لنوو باشد.

در صورتی که باتری خود را به صورت اصلی و اورجینال را به تازگی خریداری کرده اید حتماً این موضوع را در نظر داشته باشید تا بتوانید مدت زمان بیشتری از راندمان بالای باتری خود برای روشن نگه داشتن و شارژدهی لپ تاپ در محیط کاری و خانگی استفاده نمایید.

به خصوص برای کسانی که عادت دارند کارهای مهمی را با لپ‌تاپ خود انجام دهد و همیشه برای ترس از خاموش شدن لپ تاپ آن را به صورت مستقیم به برق وصل میکنند این موضوع می تواند یک راهکار بسیار عالی برای جلوگیری از خراب شدن باتری لپ تاپ لنوو باشد.

 

استفاده از شارژر اصلی و اورجینال برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ لنوو

یکی دیگر از مهم‌ترین 4 راه افزایش طول عمر باتری لپ تاپ لنوو استفاده از شارژر اصلی و اورجینال است. شارژر و آداپتور به عنوان لوازم جانبی لپ تاپ های لنوو شناخته می شود و برای هر لپ تاپ با توجه به ظرفیت آن یک ولتاژ خاص برای شارژ و آداپتور نیز در نظر گرفته شده است. به همین دلیل است که به شما توصیه می شود تا در زمانی که به شارژر خود دسترسی ندارید از شارژر دیگر مدل های لپ تاپ لنوو برای شارژ کردن لپ تاپ خود استفاده نکنید زیرا به دلیل عدم تطابق ولتاژ و توان برق ورودی و همچنین باتری دستگاه شاهد کاهش کارایی آن در بلند مدت خواهید بود.

اگر شارژر خود را به صورت اصلی و اورجینال خریداری کرده‌اید دغدغه ای در این زمینه نخواهید داشت و فقط کافی است در هر بار شارژ کردن لپ تاپ خود از این شارژر استفاده نماید اما اگر شارژر اصلی لپ تاپ لنوو شما دچار مشکل شده است و قصد تعویض آن را دارید حتماً از شارژر و اداپتور اصلی و اورجینال که در نمایندگی لنوو با بهترین قیمت در اختیار شما قرار می گیرد استفاده نمایید.

تمامی تجهیزات جانبی  مدل های مختلف لپ تاپ های لنوو با قیمت بسیار مناسب و با تضمین کارایی و کیفیت در کنار گارانتی معتبر در نمایندگی لنوو یافت می شود و شما برای هر مدل می توانید تجهیزات جانبی مخصوص آن را خریداری کنید تا هیچ صدمه ای به کیفیت و کارایی لپ تاپ و قسمت‌های مختلف سخت‌افزاری آن وارد نشود.

لپ تاپ رو دائما به برق وصل نکنید

یکی دیگر از عواملی که به عنوان 4 راه افزایش طول عمر لپ تاپ لنوو در نظر گرفته شده است، این موضوعی است که شما در هر بار شارژ کردن لپ تاپ خود باید پس از رسیدن میزان شارژ باتری به ۱۰۰ درصد آن را سریعاً از برق جدا نمایید تا عملیات دشارژ بر روی بازی شما انجام نشود.

زمانی که باتری خود را برای مدت زمان طولانی در شارژ اتصال برق مستقیم قرار می دهید ممکن است به دلیل نوسانات برقی دچار مشکل شده و همین باعث راه کاهش راندمان کاری باتری در بلند مدت شود.

در کنار این موضوع می‌توان به این مطلب نیز اشاره نمود که بعد از پر شدن کامل باتری برای رسیدن به ۱۰۰ درصد، باتری شروع به شارژ نموده و همین موضوع می‌تواند پس از مدتی شما را نیازمند خرید باتری و تعویض آن با باتری اصلی و اورجینال کند.

مدت زمان شارژ باتری لپ تاپ لنوو

مدت زمان شارژ باتری های لنوو بستگی به نحوه استفاده از باتری در برنامه های مختلف دارد. برای هر کدام از این مدل های لپ تاپ لنوو یک ظرفیت اسمی اولیه در نظر گرفته شده است اما با توجه به نکاتی که در این مطلب گفته شد شما می توانید مدت زمان شارژ باتری لپ تاپ لنوو را افزایش دهید و به بهترین شکل ممکن از باتری لپ تاپ خود برای مدت زمان طولانی تری استفاده نمایید.

در صورتی که هر گونه مشکلی برای باتری لپ تاپ شما به وجود آمده است می توانید از طریق کارشناسان نمایندگی لنوو نسبت به تعمیر و یا تعویض باتری لپ تاپ لنوو اقدام نمایید.

در صورتی که قصد تعویض باتری و استفاده از یک باتری جدید به دلیل عدم کارایی درست و افزایش طول عمر باتری لپ تاپ لنوو را دارید بهتر است حتما از باتری های اصلی و اورجینال که در این مرکز با گارانتی و ضمانت نامه رسمی و معتبر ارائه می شود، استفاده نمایید.

خروج از نسخه موبایل